Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Brak Lewej Nerki
Autor Wiadomość
myszka23 

Wysłany: Pon 12 Mar, 2007 08:00   

Ineska 2 napisał/a:
czesc dziewczyny, poczytuje was,nie pisze bo nie mam weny do pisania ostatnio,ale poki co chcialabym was choc troszeczke pocieszyc. Dziewczyny 3mam za was wszystkie mocno kciuki i wierze ze wasze problemy zdrowotne sie niebawem zakonczą na dobre!!Ja sama jak wiecie,mam corke po usunieciu nerki lewej. Smutno mi z tym faktem.Bylam teraz na wizycie kontrolnej u nefrologa i wszystko jest w porzadku.Badania moczu sa dobre!!!Dzieki Bogu.

Widzęm że mamy ten sam problem z naszymi dziećmi-tzn. mój synek jest po takiej samej operacji, i tez wszystkie badania wychodza super!!! ŻEBY TAK BYŁO JUZ ZAWSZE!!!!!

Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość. :lol:

Gość :P MIŁEGO DNIA!!!

baśka 

Wysłany: Pon 12 Mar, 2007 10:57   

Mój synek Adaś też nie ma lewej nerki ,usuneli mu 7 miesięcy temu ale wyniki ma super .Oby tak dalej :-) :-) :-)

dorcik 

Wysłany: Pon 12 Mar, 2007 17:29   

Ja też dzisiaj odebrałam wyniki moczu ogólne Bartosza są fantastyczne :viva: :viva: :viva: I oby tak pprzez następne 100 lat :D :D

myszka23 

Wysłany: Pon 12 Mar, 2007 17:39   

Własnie tak będzie, do końca zycia!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Jedynie dwie rzeczy czynią nas szczęśliwymi: wiara i miłość. :lol:

Gość :P MIŁEGO DNIA!!!

Ineska 2

Wysłany: Wto 13 Mar, 2007 22:05   

myszka23 napisał/a:
Własnie tak będzie, do końca zycia!!!!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

JA TEZ JESTEM TEJ SAMEJ NADZIEJI!!!!!!!!!!!!

myszka23- a czemu usuneli tw ojemu synusiowi nereczkę?

edit.w 
edit.w

Wysłany: Pon 19 Mar, 2007 17:55   

Witam!
U nas po dzisiejszej wizycie u urologa jest niezbyt ciekawie. Jesteśmy na granicy między zachowaniem nerki a jej wycięciem. Nerka funkcjonuje w 11% i lekarz mówi, że raczej skłania się ku temu iż prędzej czy później tą nerkę trzeba będzie wyciąć. Na razie do listopada się wsztrzymujemy i wtedy będziemy robić ponownie renoscyntygrafie i zobaczymy czy będzie gorzej, jeśli tak to trzeba wycinać.
W związku z tym mam pytanie czy dziecko z tak uszkodzoną nerką musi mieć jakąś dietę. Słyszałam coś, że nie wolno czekolady, kiszonych rzeczy no i oczywiście soli. Czy wiecie coś na ten temat?

just_br 
byle do wiosny...

Wysłany: Wto 20 Mar, 2007 09:53   

edit.w napisał/a:
Witam!
U nas po dzisiejszej wizycie u urologa jest niezbyt ciekawie. Jesteśmy na granicy między zachowaniem nerki a jej wycięciem. Nerka funkcjonuje w 11% i lekarz mówi, że raczej skłania się ku temu iż prędzej czy później tą nerkę trzeba będzie wyciąć. Na razie do listopada się wsztrzymujemy i wtedy będziemy robić ponownie renoscyntygrafie i zobaczymy czy będzie gorzej, jeśli tak to trzeba wycinać.
W związku z tym mam pytanie czy dziecko z tak uszkodzoną nerką musi mieć jakąś dietę. Słyszałam coś, że nie wolno czekolady, kiszonych rzeczy no i oczywiście soli. Czy wiecie coś na ten temat?

hej edit,
wiem co czujesz. mój syn w sierpniu miał robioną scyntygrafię. nerka lewa pracuje u niego w 8%, w październiku dowiedzieliśmy się, że prawdopodobnie zostanie usunięta (mały miał lewostronny refluks III stopnia, w listopadzie przeszedł ostrzyknięcie defluksem), po rozmowie z lekarzem postanowiliśmy jeszcze poczekać do kontrolnych badań tej wiosny. 30.03 mamy usg.
jeśli chodzi o dietę - nie stosujemy specjalnej, nikt nam nie mówił nic na ten temat. nie wolno czekolady?? czemu?? sól zawsze jest szkodliwa.

edit.w 
edit.w

Wysłany: Wto 20 Mar, 2007 18:19   

Witam
szczerze mówiąc nie wiem o co chodzi z tą czekoladą, ale jutro idę do pani nefrolog to zapytam ogólnie czy dieta jest potrzebana

jusiagra 

Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 21:14   

e tam czekolada pewnie chodziło zeby nie dawać dużo słodyczy ale to przeciez kazde dziecko powinno obowiązywać mnie bardziej dziwią ogórki kiszone bo nam mówiono że powin in Filip jeśc kiszone ogórki i kapustę bo zakwaszają mocz

dorcik 

Wysłany: Sro 21 Mar, 2007 22:02   

jusiagra napisał/a:
mnie bardziej dziwią ogórki kiszone bo nam mówiono że powin in Filip jeśc kiszone ogórki i kapustę bo zakwaszają mocz
A wiesz Jolu że mi tez tak Pan Doktor powiedział, ja tam daję Bartoszowi,a czekoladę tez mu parę razy dałam,też jestem zdziwiona tą czekoladą :roll:
Edyta napisz co tam Pani Doktor mówiła :!: :-D

edit.w 
edit.w

Wysłany: Czw 22 Mar, 2007 10:05   

No to wczoraj pytałam o tą dietę i o inhalację i dowiedziałam się że: żadnej diety. Jedyne co to ograniczać sól, żresztą Kamil jest jeszcze mały więc wystarczy nie przyzwyczajać go do słonych potraw i tyle. Dowiedziałam się, że diety były stosowane kiedyś ale teraz udowodniono, że nie ma potrzeby stosowania diety (ja o tej czekoladzie dowiedziałam się od koleżanki, która kiedyś leczyła się w przeszłości na nerki i coś też słyszałam w poczekalni u lekarza od jakiejś matki więc mnie to zastanowiło).
Również jeżeli chodzi o inhalacje to nie ma żadnych przeszkód. W ogóle przesiedziałam wczoraj w gabinecie pół godziny, pani doktor trochę mnie podbudowała (choć ludzie którzy czekali na zewnątrz trochę dziwnie patrzyli jak w końcu wyszłam)

gonia 
Gosia

Wysłany: Czw 22 Mar, 2007 10:31   

edit.w napisał/a:
(choć ludzie którzy czekali na zewnątrz trochę dziwnie patrzyli jak w końcu wyszłam)
Edzia!!!!!!!!!Nie przejmuj sie ludzmi!!!!!!!Wazne ze uzyskalas od lekarza odpowiedzi na nurtujace Cie pytania! :-D A wiec glowa do gory!!!!!!!! :keep:

edit.w 
edit.w

Wysłany: Czw 22 Mar, 2007 16:02   

Goniu, 7 lat pracy w dziale jakości zrobiły swoje i spojrzenia a nawet uwagi innych pod moim adresem nie robią już na mnie wrażenia :D .
Ale po prostu na twarzach tych ludzi w poczekalni widziałam już ulgę, że w końcu wychodzę i kolejka posunie się trochę naprzód, a to wywołało uśmiech na mojej twarzy. no i przyznam, że to mój rekord w długości przebywania w gabinecie lekarskim a swoją drogą mam szczęście, że trafiam na lekarzy, którzy mają czas dla swoich pacjentów pomimo dużych kolejek i nikogo nie zbywają żeby tylko odfajkować następnego pacjenta.

malgos 

Wysłany: Pią 23 Mar, 2007 09:29   

Moj Wiktor ma tylko 1 nerke (druga nie urosla) a zadnej diety nie stosujemy - po prostu zdrowy rozsadek. Potraw prawie nie solimy - ale tak juz bylo przed Wiktorem, tak sie przyzwyczailismy i nam to nie przeszkadza (goscie dostaja sol w solniczce :lol: ). Ze mnie i Piotra tacy kucharze, ze czesto zapominamy o posoleniu ziemniakow, ryzu i makaronu jak gotujemy :shock: :lol: , nam jest OK ale niektorzy znajomi doznaja szoku jak takie "potrawy" im serwujemy :razz: .
Nie dajemy czesto chipsow - ale tak chyba powinni robic wszyscy rodzice, nie tylko tych dzieci, ktore maja jakies wady czy problemy z nerkami. Czekolada tez w rozsadnych ilosciach - ale to juz zupelnie nie z powodu nerki...
Mysle, ze jak dziecko raz na jakis czas zje troche chipsow, krakersow, paluszkow czy czekolady nic mu nie bedzie. Raz na jakis czas a nie raz na dzien oczywiscie :)

Ineska 2

Wysłany: Sro 28 Mar, 2007 21:49   

Moja córcia tez ma usunieta lewa nerke,i pytalam czy powinna stosowac jakąś diete,powiedziano że nie.

A mamy ktore maja dzieci z jedna nekrą ,chodzicie z maluchami na basen?

Odpowiedz do tematu