Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
WYNICOWANIE PĘCHERZA MOCZOWEGO
Autor Wiadomość
Karla288

Wysłany: Sob 09 Lip, 2005 19:54   WYNICOWANIE PĘCHERZA MOCZOWEGO

SZUKAM RODZICÓW, KTÓRYCH DZIECI MAJA TĘ WADĘ.ODEZWIJCIE SIĘ , PROSZĘ.

Mirela

Wysłany: Czw 15 Wrz, 2005 23:14   

Witam!
Jestem mamą 10- letniej Nikoliny,która urodziła się z wynicowaniem pęcherza moczowego ze zdwojeniem nerek oraz z rozszczepem spojenia.Przeszła wiele operacji i zabiegów;leczenie trwa nadal.

Jestem dostępna pod: fraczek2@wp.pl

Pozdrawiam Mirela.

[ Dodano: 16-09-05 ]
Albo tu na forum możemy prowadzić rozmowy!

:D

małgosia

Wysłany: Czw 17 Lis, 2005 20:07   

witam . Ja mam synka 12-letniego z wynicowanym pęcherzem. jest leczony w czd w wawie.pozdrawiam :D małgosia

malgos 

Wysłany: Pią 18 Lis, 2005 09:45   

Witamy na forum, mamy nadzieje, ze sie rozgoscicie na dobre :) .
Pozdrawiam
Malgos

gosialeszcz 

Wysłany: Pią 18 Lis, 2005 10:21   

Witamy serdecznie na forum :!: :!: :!:
A jeśli chodzi o rozmowy to zapraszamy na forum tak chyba troszkę łatwiej :wink:
Pozdrawiam - Gosia :wink:

reds 

Wysłany: Pią 18 Lis, 2005 18:13   

Witam bardzo serdecznie i przesyłam pozdrowienia .Kasia

małgosia

Wysłany: Czw 02 Lut, 2006 22:57   

witam chciałabym sie dowiedziec czy wszystkie dzieci z wynicowaniem pecherza moczowego konczą z cewnikiem.!!!!!!!!!!! :( i jaki jest finał tej choroby prosze was o informacje....pozdrawiam serdecznie małgosia :shock:

Karla288

Wysłany: Wto 07 Lut, 2006 13:58   

MAŁGOSIUZ TEGO CO JUŻ ZDĄŻYŁAM SIĘ DOWIEDZIEĆ, TO NIE WSZYSTKIE DZIECI KOŃCZĄ Z CEWNIKIEM, BO NIEKTÓRE NAWET Z WORECZKIEM W BRZUSZKU :( , A INNE SIUSIAJĄ CAŁKIEM NORMALNIE, BEZ ZBĘDNYCH DODATKÓW:).MOJA CÓRCIA BĘDZIE MIAŁA DRUGĄ OPERACJĘ, KTÓRA ODPOWIE MI NA TO SAMO NURTUJĄCE MNIE OD DAWNA PYTANIE.LECZYMY SIĘ U DOC. BAKI - OSTROWSKIEJ W WARSZAWIE OD GRUDNIA 2005 ,PIERWSZA OPERACJA MIAŁA MIEJSCE W KATOWICACH - NIESTETY.O ILE MI WIADOMO NORMALNA FORMA SIUSIANIA JEST THE BEST, CEWNIK TEŻ JEST OK, ALE WORECZEK TO JUŻ MASA PROBLEMÓW PRZEDE WSZYSTKIM SPOŁECZNYCH I TEGO SIĘ OBAWIAM.POZDRAWIAM.

małgosia

Wysłany: Wto 07 Lut, 2006 17:38   

droga Karlo dziekuje za odpowiedz mojego synka czeka Bricker tez prowadzi doc Baka ( ciesząca sie bardzo dobrą opinia)nie wiem co tam sie dzieje w srodku ( pechers ma żeczywiscie mały)i nie rozumiem dlaczego nagle taka decyzja ...( teraz dopiero wiem że sa jeszcze inne myki na rozciągniecie pecherza,,np. tabletki czy cwiczenia. niewiem co mam robic...

małgosia

Wysłany: Wto 07 Lut, 2006 18:10   

tak czy owak Karla nasze dzieci sa w dobrych rekach i cokolwiek zadecyduje doc Baka powinno byc dobre . Bądzmy dobrej mysli

Karla288

Wysłany: Sro 15 Lut, 2006 07:32   

Małgosiu też tak myślę, że są w najlepszych rękach, jak już wspominałam jestem ze śląska i jak dowiedziałam się o docent Bace, to miałam wiele obaw przede wszystkim kilometry, ale niestety w Katowicach nie nastawiono jej talerzy miednicowych, które Baka robi u noworodków od ręki przy pierwszej operacji i głównie to przeważyło, że tamten lekarz poprostu nie zrobił tego i niepotrzebnie teraz Baka będzie łamać mej córce te talerze, bo jak wiesz jest to konieczne dla dobrego efektu tej następnej operacji.Wiesz dla mnie liczy się to , ze ma doświadczenie.Co do tej metody , o której pszesz, to musisz poczytać, bo niewiele o niej wiem.Znam dziewczynkę, której pęcherz nie rósł i już nie urośnie dlatego jest cewnikowana, ale akurat wszyscy są z tego finału bardzo zadowoleni.Pozdrawiam.

malgos 

Wysłany: Sro 15 Lut, 2006 09:49   

Witam dziewczyny,

Ja mam Wiktora - z inna wada niz wasze dzieciaczki ale mielismy problem z rozmiarem pecherza. Wiktor ma wyloniona przetoke w celu odbarczenia jedynej nerki (wodonercze) i w zwiazku z tym, ze jego pecherz byl napelniany w bardzo niewielkim stopniu (mocz uchodzi przetoka) mielismy bardzo mala pojemnosc pecherza.
Wiktor jest prowadzony przez dr Czyza z CZD, przyjmuje leki i pojemnosc pecherza wzrosla. To daje nam nadzieje, na zamkniecie przetoki i normalne "siusianie".
Trzymajcie sie dzielnie - co najwazniejsze jestescie pod opieka supre specjalisty - bo docent Baka jest przeciez ordynatorem oddzialu i to juz moze swiadczyc o jej wiedzy i umiejetnosciach.

Karla288

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006 23:09   

Małgosiudzięki za wsparcie, wiesz czasem tego mi trzeba, nikt mnie tak nie zrozumie jak matka dziecka z podobnymi problemami.Wyłonienie przetoki to fachowa nazwa woreczka na brzuszku?Całe szczęście , że u Was to przejściowe.Napisz coś więcej o synku, jak sobie radzi z tą przetoką,a jak go postrzegaja rówieśnicy?Pozdrawiam cieplutko.

Karla288

Wysłany: Czw 16 Lut, 2006 23:11   

Małgosiudzięki za wsparcie, wiesz czasem tego mi trzeba, nikt mnie tak nie zrozumie jak matka dziecka z podobnymi problemami.Wyłonienie przetoki to fachowa nazwa woreczka na brzuszku?Całe szczęście , że u Was to przejściowe.Napisz coś więcej o synku, jak sobie radzi z tą przetoką,a jak go postrzegaja rówieśnicy?Pozdrawiam cieplutko.

malgos 

Wysłany: Pią 17 Lut, 2006 09:23   

Czesc Karla,

Wiktotr ma dopiero 3 lata wiec z tym postrzeganiem rowiesnikow to nie klopot.
Przetoka jest wyloniona czasowo i jest to jakby odgalezienie zrobione z jego moczowodu - ale nie na brzuchu w naszym przypadku tylko tak z boku (jakbys sie tak pod boki wziela to wlasnie tak na wysokosci pasa). Nosimy woreczki Coloplastu od 2 lat i super sie spisuja - bo maly ma pelna swobode ruchu, moze normalnie biegac, skakac i co tam jeszcze wymysli, moze plywac w basenie czy innej wodzie - przylepiec woreczka jest specjalnie skonstruowany wiec sie nie odkleja (no czasem bywaja wpadki ale to raczej z powodu zlego naklejenia - w momencie zakladania skora musi byc suchutka a niestety z przetoki mocz wycieka kropelkami a nie tak jak w przypadku pecherza, zbiera sie i potem wylatuje).
Napiszcie o swoich dzieciach - bo powiem szczerze, nie wiem nic na ttemat wynicowania - czy to odkryto u was prenatalnie, kiedy byla operacja i jak przebiega leczenie. Ile lat maja dzieciaki (miesiecy)?
Pozdrawiam i trzymajcie sie dzielnie.
Malgos

Odpowiedz do tematu