Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
erytrocyty i leukocyty w moczu - interpretacja
Autor Wiadomość
asiakinga 

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008 22:11   erytrocyty i leukocyty w moczu - interpretacja

Witam,bardzo gorąco. I pokrótce opiszę co się dzieje.Proszę o opinie, bo mamy isść na szczepienie i nie wiem czy jest ok, czy coś się dzieję?
Córka 22.01. skończyła 15 miesięcy, ponad miesiąc temu mieliśmy cystografię -
wyszła ok, usg ok. ostatnie badanie moczu i posiew z 2 stycznia ok. W nocy
córka gorączkowała 39 stopni. Od razu wzięłam mocz do badania. Nie kaszlała, miała
lekki katarek. Podaję wyniki:Mocz- opis wszytsko ok z wyjątkiem erytrocytów -
10 / mikrolitr
Mocz osad:
Nabłonki płaskie - poj. w polu widzenia
leukocyty - 2-4
erytrocyty świeże i częściowo wyługowane obecne w ilości 1-3
szczawiany wapnia pojedyncze w polu widzenia
bakterie pojedyncze w polu widzenia

wyniki posiewu - jałowy
Pediatra stwierdził, że to coś z gardłem i przez 5 dni podawałam Bactrim 2 razy dziennie. Teraz po 2 tygodniach, przed szczepieniem MMR II powtórzyłam badanie, żeby mieć pewność, że wszystko ok, oto wyniki:
w opisie moczu :
erytrocyty 10/mikrolitr
leukocyty 100/ mikrolitr
osad:
nabłonki płaskie poj. w polu widzenia
leukocyty obecne w polu widzenia w ilości 1-3, pojedyncze skupienia - po kilka

erytrocyty świeże obecne w polu widzenia w ilości 0-2
bakterie pojedyncze w polu widzenia
, co to moze być? Czy wg Was to zakażenie? Szczepić czy nie? B. się martwię. O co chodzi z tymi skupiskami leukocytów?

mama miśka 

Wysłany: Pon 11 Lut, 2008 22:56   

Ja lekarzem nie jestem, ale wg mnie wyniki moczu są OK.

Renka

Wysłany: Wto 12 Lut, 2008 09:59   

A moja Nataszka miała ostatnio podobne wyniki , czyli jałowy posiew, troche leukocytów + poj. zleppy i troche erytrocytów oraz poj. bakterii. Byłam z nia w czwatrek u nefrologa i dowiedziałam sie, że wyniki sa ok. ale moga swiadczyc o piasku. :( Leków żadnych. Poic obficie, pilnowac sikania i kontrolowac mocz.
Moje dziecko ma prawie 5 lat.

asiakinga 

Wysłany: Wto 12 Lut, 2008 11:58   

Byłam dzisiaj u nefrologa - dała furagin, kazała córkę odpieluchować, a szczepienie odroczyła. Też wydaje mi się, że córka jest narażona na kamicę nerkową, bo b. mało pije, i za żadne skarby nie chce pić więcej. Co już się z nią umordowałam z tym piciem to szkoda gadać, nie chce i koniec. Często też miała w wynikach szczawiany wapnia. Odstawiłam jej Cebion a do picia daję tylko wodę i zobaczymy. Dziękuję Wam serdecznie za odpowiedzi i rady. Pozdrawiam gorąco. :)

Renka

Wysłany: Sro 13 Lut, 2008 12:44   

Asiu, moje dziecko tez miało szczawiany i fosforany, ale odstawiłam kubusie i inne chemikalia do opicia i teraz nie ma ich w moczu. Mała pije duzo zwykłej wody mineralnej.

Odpowiedz do tematu