Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Białko w moczu
Autor Wiadomość
we_ma 

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008 20:54   Białko w moczu

Proszę mi powiedzieć co mam zrobić gdy w badaniu ogólnym moczu wyszło białko w ilości 30{mg/dl}. Do tej pory białka w moczu nigdy nie było. Gabrysia miała cystografię 16. 10. Przez 2 tygodnie otrzymywała furaginę - w tym czasie badanie ogólne moczu i posiew ok. Po 4 dniach od odstawienia furaginy, zrobiłam badanie i wynik j.w. Poza tym w opisie ślad ciał ketonowych, leukocytów z paska mało, erytrocyty nieobecne. A w osadzie leukocytów 2-4, erytrocytów 1 (nie wykryto) , bakterie nieliczne w polu widzenia, śluz nieliczne pasam śluzu. Co ja mam robić. Pediatra twierdzi, iż jest to ślad białka i nie powinnam się martwić, ale bardzo się martwię? Czy podawać furaginę? Czy jakieś dodatkowe badania zrobić. Wyniku posiewu jeszcze nie mam jutro powtarzam badanie moczu. Wiem, że białko jest złym objawem. Stan Gabrysi jest dobry.
Pozdrawiam.

Dagmara 

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008 21:01   

Może powtórz Asiu badanie?.

świstak 
sucharek2

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008 21:07   

Witaj na Forum!No tak tylko ślad albo AŻ ślad.Dzwoń do Dr.Gadomskiej.Co ja będę wiecej pisała.Dr.Gadomska wyjaśni lub jak będzie zajęta,poproś Albo pania Anie lub do pielęgniarek i powiedz w czym jest sprawa,że mała na też ketony.Jeżeli ma ketony bez gorączki i stanu podgorączkowego,kaszelku,katarku itd-sprawa do pilnej konsultacji z Nefro w międzyczasie ponowne badanko moczu.Tel do CZD Nefro (022)815-13-04 sekretariat:pielęgniarki (022)815-18-20.3Maj się

kate18stg 

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008 22:04   

a o czym moga swiadczyc te ciala ketonowe ?? ja mam zawsze w badaniu ale nie wiem czemu

świstak 
sucharek2

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008 22:21   

Poczej coś znajdę w swoich zapiskach i umieszczę w poście.

we_ma 

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008 22:32   

Dzięki dziewczyny. Łucja przyznam, że mnie wystraszyłaś. Mała nie ma żadnych objawów chorobowych. A co oznaczają te ketony? Gabrysia je normalnie, dostaje ferum lek czy to by mogło mieć coś wspólnego.? Mocz był pobierany rano, ale mała śpi ze mną prawie cały czas "wisi na cycu", tylko zanim ten mocz u nas trafi do laboratorium to wyczeka się około 2 godz w przychodni a później robi duuużo kilometrów do laboratorium mam nadzieję, że w odpowiednich warunkach. A do dr Gadomskiej to mam dzwonić do przychodni a dlaczego jest tak pilna konsultacja nefrologiczna??????? Czy to coś groźnego? A dzisiaj pediatra mimo tych wyników badań (mocz z wtorku) zaszczepił córcie!!!!!!
A w przed ostatnim badaniu, które wg pediatry było dobre były dodatnie azotany!!!!
Co mam robić jeśli powtórzą się wyniki czy brać skierowanie do najbliższego szpitala z oddziałem nefrologicznym i pędzić na badania, bo chyba w CZD mnie od tak nie przyjmą, czy gdy coś się dzieje to jednak przyjmują?

świstak 
sucharek2

Wysłany: Czw 06 Lis, 2008 22:51   

Nowy Post o ciałach ketonowych
www.uronef.pl :: - Forum Strona Główna » Nasze "spotkania" z badaniami » Mocz i krew » Ciała ketonowe
Nie ma się czego martwić.Skonsultuj to na telefon,po to jest to urządzenie.Badanko-ja zawsze jak nie było skierowanka,to płaciłam.Ile ja kasy wydałam,a ile sie nasłuchał o mojej rozrzutności.Z Miśkiem nie jest kiepaśno z tymi nerami,chociaż tak się zastanawiam co tam siedzi :shock:
Ja Miśka szczepienia to konsultowałam z nerfo.3Majcie i pisz.

we_ma 

Wysłany: Pią 06 Lut, 2009 16:57   

I znowu białko w moczu! Tydzień temu był ślad, dzisiaj 10mg/100. To już 4 wynik gdzie było białko, no i moczany bezpostaciowe, erytrocyty św 1-3 w pw, luekocyty 3-6 w pw. ciśnienie ok. W tej chwili jest przeziębiona, ma katar, nie ma podwyższonej temperatury ale tydzień temu była zdrowa! Bierze eurespal czy to może mieć jakiś wpływ? Czy te pojawiające ilości białka można jakoś wyleczyć, czy tylko to może się nasilać? Do nefrologa nie zdążyłam zadzwonić bo dopiero teraz mam wynik. Dzięki za odpowiedź.

świstak 
sucharek2

Wysłany: Pią 06 Lut, 2009 18:10   

we_ma napisał/a:
To już 4 wynik gdzie było białko

We_ma - napewno trzeba skontaktować się z lekarzem.

Erytrocyturią nazywamy zwiększenie się liczby krwinek czerwonych (erytrocytów) w moczu. Obecność pojedynczych erytrocytów w moczu nie jest patologią. Za wynik powyżej normy uważa się stwierdzenie powyżej 2 erytrocytów w polu widzenia.Najczęstszymi przyczynami erytrocyturii są kłębuszkowe zapalenia nerek (erytrocyty wyługowane) lub kamica moczowa (erytrocyty swieże).Bezwzględnie pilnego kontaktu i badań diagnostycznych wymaga także stan, w którym krew w moczu jest widoczna gołym okiem (jako czerwonawe podbarwienie moczu).

Źródło : http://www.forumpediatryc...20erytrocyturia

Spróbuj skontaktować się z nefrologiem z CZD na oddziale Nefrologii i Nadciśnienia tętniczego.Powiedz,że Gaba jest pacjentką Dr Gadomskiej i późno dostałaś wynik badania moczu i jak mogą Gabie pomóc.Widziałam dziś Dr.Śmigielskiego na forum,może pomoże.A może na pw do Dr Czyża?Telefon na oddział Nefrologii i NT(022)815-19-49 lub końcówka (47) Dr Książek - lekarz na oddziale Nefrologii i NT (022)815-74-97.lub na automat na oddziale - tam podnoszą rodzice lub dzieci,może poproszą pielęgniarkę (022)815-19-89.Dysponuję tylko tymi telefonami,nie wiem czy jeszcze są,a może coś pomoże.

we_ma 

Wysłany: Pią 06 Lut, 2009 18:29   

Wizytę w poradni mam w najbliższy czwartek i przy okazji usg w Biosie
Mocz oddałam do 2 laboratoriów i wyniki b różne: w pierwszym tj w, w drugim białko ślad, leukocytów 0-1, erytrocytów brak, brak moczanów (chociaż mocz po odstaniu był mętny i widać było gołym okiem, że coś nie tak). Dzwonie do szpitala

we_ma 

Wysłany: Pią 06 Lut, 2009 18:38   

Zadzwoniłam krwinki czerwone wg p dr w normie a białka b mało, powtórzyć badanie i skonsultować się z dr Gadomską

mama Oleńki 

Wysłany: Nie 08 Lut, 2009 22:23   

cześć
Jestem mamą Oleńki. Niedawno trafiłam na stronę uronef.pl i szukam informacji właśnie o białku w moczu i nefrologach. U mojej córki też pojawiło się białko w moczu (w dobowej zbiórce). Lekarz przepisał enarenal. Chciałabym ją jeszcze skonsultować prywatnie u dobrego nefrologa z CZD w Warszawie, ale nie mam żadnego kontaktu. Wiem, że w poradni przy CZD są bardzo długie terminy. Małgos radziła mi, żeby poszukać na stronie CZD, ale nie znalazłam tam żadnych konkretnych informacji. Może poradzicie mi jakiegoś dobrego nefrologa z CZD i jak się z nim umówić na wizytę.

świstak 
sucharek2

Wysłany: Nie 08 Lut, 2009 22:39   

mama Oleńki napisał/a:
skonsultować prywatnie u dobrego nefrologa z CZD w Warszawie

Daga - Witaj.Piszę Tobie namiary do Pani Dr Gadomskiej to chyba Bios na Saszerów (22)6121634 lub z komórki +48608006106 a ile było tego białka i jak to się stało,że trafiliście do CZD.Pozdrawiam.

mama Oleńki 

Wysłany: Nie 08 Lut, 2009 22:57   

Dziękuję za szybką odpowiedź. W badaniu ogólnym nie ma białka, ale z dobowej zbiórki moczu utrata białka 0,1g/dobę. Zalecono Oli enarenal, ale ja się martwię, bo jest to lek na nadciśnienie. Ola ma ciśnienie w normie. Dostałam skierowanie do poradni do CZD i myślałam, że pokażę wszystkie wyniki, badania i inny nefrolog powie mi co o tym myśli, jak dalej leczyć. A tu przyszła mi odpowiedź, że mamy się zgłosić do szpitala. Bardzo się tym martwię i chciałabym jednak, żeby lekarz najpierw przejrzał wszystkie wyniki i wyjaśnił mi czy naprawdę Ola musi być znowu w szpitalu. Przecież niedawno była. I nie chce słyszeć, że znowu ma jechać do szpitala.

mama Oleńki 

Wysłany: Nie 08 Lut, 2009 23:13   

Mam jeszcze kilka pytań. Jak wygląda wizyta u dr Gadomskiej? Czy naprawdę dokładnie analizuje wyniki badań i szczegółowo wyjaśnia problemy? Niektórzy piszą, że są niezadowoleni z wizyt u jakiś lekarzy, bo po bardzo krótkiej wizycie i tak mają mnóstwo wątpliwości. Czy jest dobrym specjalistą? Czy dr Gadomska pracuje na oddziale nefrologii w CZD?

Odpowiedz do tematu