Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.Previous topic «» Next topic
Bialko w moczu
Author Message
we_ma

Posted:    Białko w moczu [ !!! ]

Proszę mi powiedzieć co mam zrobić gdy w badaniu ogólnym moczu wyszło białko w ilości 30{mg/dl}. Do tej pory białka w moczu nigdy nie było. Gabrysia miała cystografię 16. 10. Przez 2 tygodnie otrzymywała furaginę - w tym czasie badanie ogólne moczu i posiew ok. Po 4 dniach od odstawienia furaginy, zrobiłam badanie i wynik j.w. Poza tym w opisie ślad ciał ketonowych, leukocytów z paska mało, erytrocyty nieobecne. A w osadzie leukocytów 2-4, erytrocytów 1 (nie wykryto) , bakterie nieliczne w polu widzenia, śluz nieliczne pasam śluzu. Co ja mam robić. Pediatra twierdzi, iż jest to ślad białka i nie powinnam się martwić, ale bardzo się martwię? Czy podawać furaginę? Czy jakieś dodatkowe badania zrobić. Wyniku posiewu jeszcze nie mam jutro powtarzam badanie moczu. Wiem, że białko jest złym objawem. Stan Gabrysi jest dobry.
Pozdrawiam.
 
 
Dagmara


Posted:     [ !!! ]

Może powtórz Asiu badanie?.
 
 
świstak
sucharek2


Posted:     [ !!! ]

Witaj na Forum!No tak tylko ślad albo AŻ ślad.Dzwoń do Dr.Gadomskiej.Co ja będę wiecej pisała.Dr.Gadomska wyjaśni lub jak będzie zajęta,poproś Albo pania Anie lub do pielęgniarek i powiedz w czym jest sprawa,że mała na też ketony.Jeżeli ma ketony bez gorączki i stanu podgorączkowego,kaszelku,katarku itd-sprawa do pilnej konsultacji z Nefro w międzyczasie ponowne badanko moczu.Tel do CZD Nefro (022)815-13-04 sekretariat:pielęgniarki (022)815-18-20.3Maj się
 
 
kate18stg


Posted:     [ !!! ]

a o czym moga swiadczyc te ciala ketonowe ?? ja mam zawsze w badaniu ale nie wiem czemu
 
 
świstak
sucharek2


Posted:     [ !!! ]

Poczej coś znajdę w swoich zapiskach i umieszczę w poście.
 
 
we_ma

Posted:     [ !!! ]

Dzięki dziewczyny. Łucja przyznam, że mnie wystraszyłaś. Mała nie ma żadnych objawów chorobowych. A co oznaczają te ketony? Gabrysia je normalnie, dostaje ferum lek czy to by mogło mieć coś wspólnego.? Mocz był pobierany rano, ale mała śpi ze mną prawie cały czas "wisi na cycu", tylko zanim ten mocz u nas trafi do laboratorium to wyczeka się około 2 godz w przychodni a później robi duuużo kilometrów do laboratorium mam nadzieję, że w odpowiednich warunkach. A do dr Gadomskiej to mam dzwonić do przychodni a dlaczego jest tak pilna konsultacja nefrologiczna??????? Czy to coś groźnego? A dzisiaj pediatra mimo tych wyników badań (mocz z wtorku) zaszczepił córcie!!!!!!
A w przed ostatnim badaniu, które wg pediatry było dobre były dodatnie azotany!!!!
Co mam robić jeśli powtórzą się wyniki czy brać skierowanie do najbliższego szpitala z oddziałem nefrologicznym i pędzić na badania, bo chyba w CZD mnie od tak nie przyjmą, czy gdy coś się dzieje to jednak przyjmują?
 
 
świstak
sucharek2


Posted:     [ !!! ]

Nowy Post o ciałach ketonowych
www.uronef.pl :: - Forum Strona Główna » Nasze "spotkania" z badaniami » Mocz i krew » Ciała ketonowe
Nie ma się czego martwić.Skonsultuj to na telefon,po to jest to urządzenie.Badanko-ja zawsze jak nie było skierowanka,to płaciłam.Ile ja kasy wydałam,a ile sie nasłuchał o mojej rozrzutności.Z Miśkiem nie jest kiepaśno z tymi nerami,chociaż tak się zastanawiam co tam siedzi :shock:
Ja Miśka szczepienia to konsultowałam z nerfo.3Majcie i pisz.
 
 
we_ma

Posted:     [ !!! ]

I znowu białko w moczu! Tydzień temu był ślad, dzisiaj 10mg/100. To już 4 wynik gdzie było białko, no i moczany bezpostaciowe, erytrocyty św 1-3 w pw, luekocyty 3-6 w pw. ciśnienie ok. W tej chwili jest przeziębiona, ma katar, nie ma podwyższonej temperatury ale tydzień temu była zdrowa! Bierze eurespal czy to może mieć jakiś wpływ? Czy te pojawiające ilości białka można jakoś wyleczyć, czy tylko to może się nasilać? Do nefrologa nie zdążyłam zadzwonić bo dopiero teraz mam wynik. Dzięki za odpowiedź.
 
 
świstak
sucharek2


Posted:     [ !!! ]

[quote="we_ma"]To już 4 wynik gdzie było białko[/quote]
[b]We_ma[/b] - napewno trzeba skontaktować się z lekarzem.

Erytrocyturią nazywamy zwiększenie się liczby krwinek czerwonych (erytrocytów) w moczu. Obecność pojedynczych erytrocytów w moczu nie jest patologią. Za wynik powyżej normy uważa się stwierdzenie powyżej 2 erytrocytów w polu widzenia.Najczęstszymi przyczynami erytrocyturii są kłębuszkowe zapalenia nerek (erytrocyty wyługowane) lub kamica moczowa (erytrocyty swieże).Bezwzględnie pilnego kontaktu i badań diagnostycznych wymaga także stan, w którym krew w moczu jest widoczna gołym okiem (jako czerwonawe podbarwienie moczu).

Źródło : http://www.forumpediatryczne.pl/specjalista/ep,58,Wynik%20badania%20moczu%20-%20erytrocyturia

Spróbuj skontaktować się z nefrologiem z CZD na oddziale Nefrologii i Nadciśnienia tętniczego.Powiedz,że Gaba jest pacjentką Dr Gadomskiej i późno dostałaś wynik badania moczu i jak mogą Gabie pomóc.Widziałam dziś Dr.Śmigielskiego na forum,może pomoże.A może na pw do Dr Czyża?Telefon na oddział Nefrologii i NT[b](022)815-19-49 [/b]lub końcówka [b](47) [/b][b]Dr Książek [/b]- lekarz na oddziale Nefrologii i NT [b](022)815-74-97[/b].lub na automat na oddziale - tam podnoszą rodzice lub dzieci,może poproszą pielęgniarkę [b](022)815-19-89[/b].Dysponuję tylko tymi telefonami,nie wiem czy jeszcze są,a może coś pomoże.
 
 
we_ma

Posted:     [ !!! ]

Wizytę w poradni mam w najbliższy czwartek i przy okazji usg w Biosie
Mocz oddałam do 2 laboratoriów i wyniki b różne: w pierwszym tj w, w drugim białko ślad, leukocytów 0-1, erytrocytów brak, brak moczanów (chociaż mocz po odstaniu był mętny i widać było gołym okiem, że coś nie tak). Dzwonie do szpitala
 
 
we_ma

Posted:     [ !!! ]

Zadzwoniłam krwinki czerwone wg p dr w normie a białka b mało, powtórzyć badanie i skonsultować się z dr Gadomską
 
 
mama Oleńki

Posted:     [ !!! ]

cześć
Jestem mamą Oleńki. Niedawno trafiłam na stronę uronef.pl i szukam informacji właśnie o białku w moczu i nefrologach. U mojej córki też pojawiło się białko w moczu (w dobowej zbiórce). Lekarz przepisał enarenal. Chciałabym ją jeszcze skonsultować prywatnie u dobrego nefrologa z CZD w Warszawie, ale nie mam żadnego kontaktu. Wiem, że w poradni przy CZD są bardzo długie terminy. Małgos radziła mi, żeby poszukać na stronie CZD, ale nie znalazłam tam żadnych konkretnych informacji. Może poradzicie mi jakiegoś dobrego nefrologa z CZD i jak się z nim umówić na wizytę.
 
 
świstak
sucharek2


Posted:     [ !!! ]

[quote="mama Oleńki"]skonsultować prywatnie u dobrego nefrologa z CZD w Warszawie[/quote]
[b]Daga[/b] - Witaj.Piszę Tobie namiary do Pani Dr Gadomskiej to chyba Bios na Saszerów [b](22)6121634 [/b]lub z komórki [b]+48608006106[/b] a ile było tego białka i jak to się stało,że trafiliście do CZD.Pozdrawiam.
 
 
mama Oleńki

Posted:     [ !!! ]

Dziękuję za szybką odpowiedź. W badaniu ogólnym nie ma białka, ale z dobowej zbiórki moczu utrata białka 0,1g/dobę. Zalecono Oli enarenal, ale ja się martwię, bo jest to lek na nadciśnienie. Ola ma ciśnienie w normie. Dostałam skierowanie do poradni do CZD i myślałam, że pokażę wszystkie wyniki, badania i inny nefrolog powie mi co o tym myśli, jak dalej leczyć. A tu przyszła mi odpowiedź, że mamy się zgłosić do szpitala. Bardzo się tym martwię i chciałabym jednak, żeby lekarz najpierw przejrzał wszystkie wyniki i wyjaśnił mi czy naprawdę Ola musi być znowu w szpitalu. Przecież niedawno była. I nie chce słyszeć, że znowu ma jechać do szpitala.
 
 
mama Oleńki

Posted:     [ !!! ]

Mam jeszcze kilka pytań. Jak wygląda wizyta u dr Gadomskiej? Czy naprawdę dokładnie analizuje wyniki badań i szczegółowo wyjaśnia problemy? Niektórzy piszą, że są niezadowoleni z wizyt u jakiś lekarzy, bo po bardzo krótkiej wizycie i tak mają mnóstwo wątpliwości. Czy jest dobrym specjalistą? Czy dr Gadomska pracuje na oddziale nefrologii w CZD?
 
 
świstak
sucharek2


Posted:     [ !!! ]

[quote="mama Oleńki"]utrata białka 0,1g/dobę. [/quote]
[quote="mama Oleńki"]Zalecono Oli enarenal[/quote]
[quote="mama Oleńki"]że mamy się zgłosić do szpitala[/quote]
[b]Daga [/b]- strata białka jest duża.Szpital to nie wyrok,a dokładne przebadanie,by ratować nerki.Zamiast martwić się - idźcie do tego szpitala,bo nie ma nic na oko.Lekarze muszą poobserwować te nerki.Misiek już spakowany do CZD i też jęczy ja się denerwuję,ale wiem jak to jest z nerkami.Zamiast wydawać kasę marsz do szpitala.Napewno odwiedzę nefrologię.Poznasz mnie,jak przydzie chuda Mama z Grubym Młodzieńcem.Pozdrawiam.
 
 
świstak
sucharek2


Posted:     [ !!! ]

[quote="mama Oleńki"] Czy jest dobrym specjalistą[/quote]
[b]Daga [/b]- pisałam, Panią Dr Gadomską znamy się od prawie 10 lat.Jest jedymym lekarzem,który chce leczyć Miśka i ze nmą rozmawiać.Można Panią Dr o wszystko pytać,a przyjmuje w Poradni.Na Oddziale polecam Dr Książek i Dr Borowskiego.Nie polecam Doc.Litwina.Starłam się z Panem Docentem,który nie łaskaw był nawet zapoznać się historią choroby Miśka i obraził mnie - jako Mamę i Człowieka.Zresztą nie miał racji.Dlatego nie polecam.
 
 
mama Oleńki

Posted:     [ !!! ]

Cześć. Z tego co piszesz wynika, że dr Gadomska nie pracuje na oddziale nefrologii tylko w poradni CZD. Czy dobrze zrozumiałam? Druga rzecz to chyba na oddziale nie można wybierać sobie lekarza tylko jest przydzielony lekarz prowadzący. Więc jak pojedziemy pierwszy raz do CZD to właściwie nie będę miała chyba wpływu na wybór lekarza, ale dzięki za sugestie. Waham się nad położeniem Oli do szpitala, bo tak jak już pisałam dopiero była w szpitalu (co prawda innym) i miała robione badania. Więc nie chciałabym jej ponownie narażać, jeśli może nie ma takiej potrzeby. Jak będziemy już na oddziale to wiadomo, że każdy szpital robi swoje badania. Nie będą pewnie chcieli tych, które już miała zrobione. Boję się, że te wszystkie kontrasty podawane do organizmu może wcale nie są tak obojętne dla zdrowia. No i niektóre badania są dosyć bolesne. To zawsze stres dla dzieciaka. Nie wiem czy dobrze myślę, ale może jednak najpierw na wizytę a dopiero potem jeśli lekarz stwierdzi, że to konieczne to do szpitala.
 
 
świstak
sucharek2


Posted:     [ !!! ]

[quote="mama Oleńki"]Nie będą pewnie chcieli tych, które już miała zrobione.[/quote]
[b]Daga [/b]- wszystkie wyniki mile,a nawet bardzo mile widziane.
[quote="mama Oleńki"]Boję się, że te wszystkie kontrasty podawane do organizmu może wcale nie są tak obojętne dla zdrowia. No i niektóre badania są dosyć bolesne.[/quote]
[quote="mama Oleńki"] Więc nie chciałabym jej ponownie narażać, jeśli może nie ma takiej potrzeby.[/quote]
[b]Daga [/b]- każde z naszych dzieci przechodzi stres,nawet mój 16latek.Stały bywalec CZD.Decyzja należy do Ciebie.Poczytaj moje posty.Może i narudzę,ale poczytaj.Pozdrawiam.
 
 
mama Oleńki

Posted:     [ !!! ]

Łucja dziękuję bardzo za pomoc i pozdrawiam.
Daga
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
2012 Copyright by uronef.pl. All rights reserved.