Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
REIMPLANTACJA MOCZOWODÓW
Autor Wiadomość
wladek 

Wysłany: Czw 12 Lis, 2009 09:55   

Witam! Nazywam sie Asia. moja córeczka ma 8 lat i w styczniu będzie miała też operację. Ma ektopię prawego moczowodu, także muszą do przeszczepić w prawidłowe miesjce w pęcherzu. Bardzo się tym denerwujemy i boimy. Leczymy ją w Katowicach u dr Koszutskiego. A Twoja córka gdzie będzie operowana i kiedy?

betinka123

Wysłany: Czw 12 Lis, 2009 21:55   

witam, Moja córeczka będzie operowana w czwartek w Krakowie. Strasznie to przeżywamy z mężem. mamy nadzieję że wszystko będzie dobrze. Pozdrawiamy

wladek 

Wysłany: Pią 13 Lis, 2009 09:20   

Trzymamy kciuki, wyobrażam sobie co przeżywacie. nas czeka to w styczniu, dlatego mam nadzieję, że będziemy z Wami w kontakcie. Proszę napisz, jak to wszystko przebieglo i mam nadzieję, że będzie dobrze. Pozdrawiam

reds 

Wysłany: Pią 13 Lis, 2009 16:07   

Trzymam kciuki za czwartek :!: mój Kapi miał przeszczepione oba moczowody jak miał roczek - obecnie ma 6 lat i jest pod kontrolą CZD .

betinka123

Wysłany: Pią 13 Lis, 2009 21:11   

Dziękuję , mam nadzieję że wszystko będzie w porządku. reds napisz proszę jak Twój kapi przeszedł operację . Niewyobrażam sobie też jak roczne dziecko może leżeć dwa dni po operacji bo słyszałam że dwa dni są dreny i dziecko musi leżeć cały czas. proszę napisz coś więcej.

reds 

Wysłany: Pon 16 Lis, 2009 16:07   

Dzieci lepiej znoszą to wszystko niż my rodzice :!: bardzo szybko dochodzą do siebie , parę dni i tak jakby nie było żadnej operacji - bawią się i są radosne :) Kapi miał założone 3 cewniki - dwa do moczowodów i jeden do siusiaczka . Dziecko leży bo dostaje środki przeciwbólowe i w większości śpi . Czuwałam przy nim bez przerwy przez kilka dni (w nocy spałam-czuwałam na podłodze przy łóżeczku na kocu )
Będzie dobrze zobaczysz :hug: dzieci są bardzo dzielne i znoszą wszystko rycersko :!: :)
Jak coś cię jeszcze interesuje to pisz , jak bedę w stanie to odpowiem .
Pozdrawiam :papa:

betinka123

Wysłany: Pon 16 Lis, 2009 22:01   

dziękuję za odpowiedz. Mam nadzieję że moja niunia zniesie to dobrze bo ja już tak strasznie się stresuję. Ona jest taka energiczna. A powiedz mi czy dziecko może jeść wszystko po operacji. Trzymajcie kciuki wszyscy):Pozdrawiamy

Aka 

Wysłany: Wto 17 Lis, 2009 09:19   

Kciuki będziemy trzymać!!! :)

reds 

Wysłany: Wto 17 Lis, 2009 16:14   

Po operacji odrazu na pewno nie , ale na drugi dzień pewnie coś lekkostrawnego tak . Na początku zaczyna się od picia , tylko ile czasu po zabiegu nie pamiętam :roll:
Trzymam mocno kciuki i czekam na wieści od Was :!:
Pozdrawiam :papa: będzie dobrze zobaczysz :hug:

Odpowiedz do tematu