Warning ! cookie path is empty! Check in in the Admin Control Panel or set it in the PhpMyAdmin table: prefix_config - cookie_path row
Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.Previous topic «» Next topic
Wstrzymywanie moczu u dziecka po mastce.
Author Message
timonr

Posted:    Wstrzymywanie moczu u dziecka po mastce. [ !!! ]

Witam,

Od 9 dni u mojego 17 miesięcznego synka pojawił się duży problem z sikaniem. Zaczęło się od tego, że zauważyliśmy z żoną mastkę za żołedziem. Dbamy o higienię intymną Filipka, jednak nigdy nie chcieliśmy za bardzo ściągać skórki, tylko tyle na ile swobodnie schodziła. Lekarz stwierdził, że to skórka sie przykleiła i obsunął ją do momentu w którym biała wydzielinka wyszła. W domu przemywaliśmy riwanolem, wodą i pomalutku zaczerwieniony siusiak wracał do normy. W tym momencie zaczęły się problemy z sikaniem, gdyż synek płakał przy oddawaniu moczu. Lekarz zaproponował atecortin i rzeczywiscie wizulanie wszystko wróciło do normy, nawet podczas higieny dziecko przestało płakać. Wówczas pojawił się wspomniany na początku problem.

Otóż Filipek przestał sikać do pieluszki, zaciska nóżki, łapie się w kroku, byle tylko nie wysikać się. Jeśli pozostawimy to bez jakiejkolwiek ingerencji to 2-3 godziny wstrzymuje, jednak nie męczymy tak Filipka i gdy tylko zaciska nóżki to lejemy wodę do wanienki i tam już bez problemu sika. Czasami wystarczy, że stopy ma zamoczone i nawet pieluszka wtedy nie przeszkodzi. Próbowaliśmy z nocnikiem, ale po dwóch udanych próbach za nic w świecie nie chciał na nim już usiąść.

Jeśli chodzi o noc, to do tej pory zawsze budził się z ciężką pieluszką, teraz sucho jak pieprz. Choć muszę powiedzieć, iż w ostatnie dwie noce płakał przez sen, budził się, był niespokojny i bez wanienki z woda się nie obeszło.
Mała iskierka nadziei pojawiła się jak na 4 godzinki został sam u babci, pieluszka była pełna i nawet jak wrócił do domu to zapełnił pampersa. Jednakże nasza radość była przedwczesna, problem znów się pojawił.

Co robić dalej? Jutro będziemy robić badanie moczu, tylku czy problem tkwi tutaj.
 
 
ajza
mama 2 chłopaków

Posted:     [ !!! ]

Witaj Rafał. Wygląda to na problemy z związku z przeżyciami przy usuwaniu mastki. Dobrze, że zrobicie badania moczu, po nich się okaże czy nie ma jakiegoś zapalenia. Dzieci są bardzo wrażliwe na wszelkie nieprzyjemne czynności. Może spróbujcie zachowywać się spokojnie, nie pokazywać dziecku, ze jest jakiś problem. One rozumieją więcej niż nam się zdaje. :)
 
 
mama miśka

Posted:     [ !!! ]

Wiesz Rafał, tej kij ma dwa końce, jeden jest pozytywny: Twój synek nauczył się powstrzymywać! To dobrze, że potrafi mieć na to wpływ. Na pewno łatwiej będzie z pozbyciem się pieluch w przyszłości.

Martwi mnie jednak jego płacz i zdenerwowanie. Myślę, że jednak może być jakaś tego fizyczna przyczyna, może zwężenie ujścia cewki i zapalenie cewki?

Na pewno wiele wyjaśnią badania moczu. A jeśli nie wyjaśnią to:
1. Dużo poić
2. Zakwaszać mocz poprzez podawanie witaminy C w kropelkach
3. Dużo żurawiny (sok, herbatka)
 
 
timonr

Posted:     [ !!! ]

Witam ponownie,

Dziekuje za odpowiedzi i rady. Na chwilę obecną sytuacja jest bardzo dobra, ale zacznę od początku.

W sobotę Filipek to nawet w wanience niechciał robić siku, było tak, że robił 3 razy siku na cały dzień. O pobraniu moczu do analizy nie było mowy. Wtedy podjęliśmy z żoną momentalną decyzję, wyjazd do babci na kilka dni. Poskutkowało, już w trakcie 4 godzinnej podróży pielucha zrobiła sie ciężka. Na miejscu było jeszcze lepiej, siku w nocy i w ciągu dnia jak przed tym nie miłym manipulowaniem z siusiakiem. To musiała być blokada psychiczna, może obawa, bo wystarczyło, iż nasz Bąbelek usłyszał słowo "siku" i już łapał się z pieluchę. Mam tylko nadzieję, że jak wrócą do domu, to Filipek nie będzie pamiętał tych nieprzyjemności.
 
 
iza12

Posted:     [ !!! ]

ŚWIETNE WIADOMOŚCI,TYLKO ŻEBY JUŻ TAK ZOSTAŁO:)
 
 
ajza
mama 2 chłopaków

Posted:     [ !!! ]

No to super. Musicie zapomnieć Wy i synuś o problemie. :D
 
 
Display posts from previous:   
[ REPLY ]
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum
You cannot attach files in this forum
You can download files in this forum
Add this topic to your bookmarks
Printable version

Jump to:  Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
2012 Copyright by uronef.pl. All rights reserved.