Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
REIMPLANTACJA MOCZOWODÓW
Autor Wiadomość
betinka123

Wysłany: Wto 11 Sie, 2009 17:14   REIMPLANTACJA MOCZOWODÓW

Witam!

Moja córeczka ma obecnie 8 m-cy po skończeniu roczku planowana jest operacja reinplantacji moczowodów z powodu odpływów IV stopnia po stronie lewej. Córeczka ma także podwojone moczowody. Bardzo się boję tej operacji , Proszę jeśli ktoś miał ten sam problem u dziecka napiszcie. Jak dziecko to przeżywa, jakie mogą być komplikację bardzo proszę o odpowiedzi. Dziękuję

ewka1984

Wysłany: Pią 28 Sie, 2009 21:35   

witaj moja córeczka ma ta samą wade moze napisz na gg 16016383pozdrawiam

sylwia30

Wysłany: Sob 29 Sie, 2009 14:10   

Betinka, mój synek miał przeprowadzoną taką operację w wieku 5m-cy. W CZD złapali się potem za głowę, że ktoś podjął się tej operacji u tak małego dziecka. W naszym przypadku ta operacja nic nie dała - refluks się nie cofnął. Jesteśmy w punkcie wyjścia. Może skonsultuj z innym lekarzem konieczność wykonania takiej operacji u Twojego dziecka. Trzymam mocno kciuki!

świstak 
sucharek2

Wysłany: Nie 30 Sie, 2009 03:26   

Marzenka - wklejam linkowanie do naszych forumowych lekarzy
Dr Czyż
http://www.urolog-dzieciecy.pl/
lub do Dr Śmigielskiego
http://www.smigielski.net/

Aka 

Wysłany: Nie 30 Sie, 2009 10:17   

Witaj Marzeno. Mój syn też miał refluks IV stopnia, napisałam miał, bo po przeszczepie moczowodów jak na razie refluksu nie stwierdzono. :) Gdzie leczycie córeczkę?
Ostatnio zmieniony przez Aka Wto 17 Lis, 2009 09:18, w całości zmieniany 1 raz  

ewka1984

Wysłany: Nie 30 Sie, 2009 14:12   

witaj Aka a jak to twój synuś zniósł? ile byliscie w szpitalu?jak jest teraz?moja córeczke czeka to za 12 dni i bardzo sie boje

betinka123

Wysłany: Nie 30 Sie, 2009 21:52   

moja córeczk leczona jest w Krakowie , prowadzi ją znany z dobrej opinii specjalista dr Wieczorek.

betinka123

Wysłany: Nie 30 Sie, 2009 21:53   

Aka - a Ty gdzie leczysz swoje dziecko? Jak się czuł po operacji, jak to wszystko zniósł?

Aka 

Wysłany: Nie 30 Sie, 2009 22:00   

Mój syn zniósł to dobrze, On jest starszy od Twojej córeczki. :) W szpitalu byliśmy 8 dni.

Ewka trzymaj się , będzie dobrze!

betinka123

Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 17:38   

juz sama niewiem co robić. Co lekarz to inna opinia, może lepiej nie konsultować z innymi tylko trzymać się jednego, tzn jedni mówią operować inni nie. Pomóżcie proszę jak operacje znoszą dzieci, czy są skutki uboczne...Dziekuję za powyższe odpowiedzi

mama miśka 

Wysłany: Sro 02 Wrz, 2009 22:00   

Marzenko, komuś musisz zaufać. Rodzice zawsze czują ogromny lęk przed ingerencją chirurgiczną, ale przecież lekarze podejmują taką decyzję dlatego, żeby było lepiej. Nie po to, żeby zaszkodzić. Zastanów się nad tym, co będzie, jeśli nie zdecydujesz się na operację. Jaka jest alternatywa? Zapytaj dra Wieczorka, jaki rozwój wypadków przewiduje.
Zawsze należy zasięgac opinii więcej niz jednego specjalisty, ale w końcu trzeba podjąć decyzję o tym, żeby zaufać jednej osobie i pójśc wytyczona przez nią drogą.

betinka123

Wysłany: Pon 14 Wrz, 2009 17:36   

dziękuję za odpowiedzi. idziemy jeszcze na konsultacje. Jeśli ktoś miał operacje , proszę pisać. Dziękujemy

aneta_81 

Wysłany: Wto 10 Lis, 2009 07:25   

betinka, my mielismy podobny problem..
refluks V stopnia, podwojny UKM..

na szczescie po nacieciu zastawki wszystko wraca do normy. Teraz mamy refluks I stopnia, ale nic z tym nie bedziemy robic.

przeczytaj sobie u mnie w watku (refluks V stopnia - Mateusz)..
u nas lekarz tez miał pomysł operacji, na szczescie wszystko skonczyło sie dobrze :)

lepiej skonsultowac wyniki z innym lekarzem.

jakie juz mieliscie badania?
Trzymaj sie cieplutko.

betinka123

Wysłany: Wto 10 Lis, 2009 10:27   

Antko my mamy termin operacji na przyszły tydzień. Nasza córeczka dobrze się rozwija miała tylko jeden ZUM po urodzeniu, teraz ma roczek. Mieliśmy robioną scyntografię - nerki 100 % sprawne i dwie cystografie stopień V nerki lewej i podwojone moczowody. Ma też małą ureterocele 3 mm. Konsultowaliśmy z 3 lekarzami i stwierdzili że operacja jest konieczna ponieważ nasza córeczka ma wadę anatomiczną. ma w złym miejscu ulokowany moczowód (pod złym kontem wchodzi do pęcherza). Strasznie przeżywam tą operację. Jak każda matka bardzo się boję aby nie było jakiś komplikacji. Jesteśmy w dobrych rękach i mamy nadzieję że wszystko się uda. Termin tuż tuż i nerwy coraz większe. Mamy nadzieję że lekarz podjął dobrą decyzję. jeśli ktoś miał tego typu operację bardzo proszę o wskazówki dotyczące postępowania po operacji. Przed operacją mamy mieć jeszcze urografię. czy urografia też pokaże czy te odpływy są? dziękuję wszystkim

betinka123

Wysłany: Wto 10 Lis, 2009 16:08   

;(

Odpowiedz do tematu