Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
Coś o paluszku
Autor Wiadomość
milkan21 

Wysłany: Pią 27 Sty, 2006 21:46   Coś o paluszku

Ja mam pytanie trochę z innej beczki. Mój maluszek ma przy lewej rączce przykurczony palec wzkazujący, sam go nie prostuje ale przy mojej pomocy może go wyprostować. Palec jest zgięty w środkowym stawie,palec ma czucie (bo jak naciska na coś to paznokieć robi się biały), w stawie od śródręcza rusza nim.Właśnie w tym środkowym stawie palec jest grubszy(jakby napuchnięty) Dodatkowo palec jest trochę krótszy od palca u prawej ręki. Ma to już od urodzenia. Może ktoś z was też spotkał się z takim przypadkiem i proszę o pomoc. Proszę także aby któryś z lekarzy porozmawiał z jakimś ortopedą. Byliśmy u jednego ortopedy ale on powiedział, że jest jeszcze za mały ale moim zdaniem im wcześniej tym lepiej. Proszę o pomoc :(

MAGDAKRAUSE 
mama Alicji

Wysłany: Czw 09 Lut, 2006 15:43   

Widzę,ze twój post nadal pozostaje bez odpowiedzi :( Pewnie nikt nie potrafi ci odpowiedzieć na twoje pytanie,tak to tłumaczę.Ja przyznaję się ze nie wiem...

+basiakam20 
Specjalista
basiakam

Wysłany: Czw 09 Lut, 2006 19:17   

Madziu chyba umkneło pytanie.Chyba jest uszkodzony nerw obwodowy, odpowiadający za zginanie członówkońcowych palców II-III.Mięśnie nie pracują to i paluszek chudszy.Zobacz czy paluszek ma czucie. Ale nie kolor po uciśnięciu. Np.jak nie patrzy, delikatne ukłucie.Ale to tak na odległość nie można postawić diagnozy.Takimi objawami moze zająć się neurolog
Dużo buziaczków
Basia

milkan21 

Wysłany: Pią 10 Lut, 2006 15:41   

Tak właśnie każdego niemal dnia zaglądałam czy ktoś odpisał i ciągle nic aż wreszcie...
Tak też myślałam że nikt nie wie co to takiego i dletego nie było odezwu.
A tak w ogóle to chciałam sprostować że paluszek jest grubszy a nie chudszy. Sama już nie wiem co robić. Na razie żyję operację-idziemy już 14 (akurat w Walętynki-fajnie co?).

milkan21 

Wysłany: Wto 22 Sie, 2006 22:52   

Wreszcie coś ruszyło z tym naszym paluszkiem. Podobno jest to zwężające zapalenie pochewki ścięgna (tendovaginitis stenosans). Czy ktoś ze specjalistów może mi wytłumaczyć dokładnie co to jest i czy to jest poważne bo my jedziemy teraz na konsultacje do akademii.

Odpowiedz do tematu