Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
PSEUDOMONAS- objawy
Autor Wiadomość
bratek 

Wysłany: Pią 16 Maj, 2008 07:23   PSEUDOMONAS- objawy

Witam!
Kłoopoty z moim synkiem Miśkiem opisuję w innym wątku: TUTAJ
Misiek od 8 miesięcy ma Pseudomonas aeruginosa 10 ^ 4.
Mam pytanie- jakie objawy miały Wasze dzieci przy tym bakcylu? Może znacie wyniki badań krwi?
Przejrzałam inne wątki na temat pseudomon i to co zauważyłam, to objawy przypominające infekcję dziecięcą- A co jeszcze?
Pytałam już kiedyś o to na Forum, ale wtedy nie dostaąłm odpowiedzi. Mioże teraz ktoś mnie oświeci? :) )
Misiek ma spore zmiany w obrazie krwi ale mocz ogólny w normie. Lekarze twierdzą, że to niemożliwe, żeby od tej bakterii więc szukam. Ale mnie na moje doświadczenie (mieliśmy kilkakrotnie ZUM w przeszłosci), co raz bardziej to wszystko wygląda na to, że może trop nefrologiczny jest najsensowniejszy w interpretacji naszych kłopotów?

anita2323

Wysłany: Pon 26 Maj, 2008 20:58   Witam!

Moja córeczka miała (??) tą bakterię przez ok. 1,5 roku. Bywało różnie - najwięcej 10 x 6.
to było na samym początku - dostała 2razy antybiotyk i potem przy kolejnych szczepionkę pseudovac.
Co do zachowań: to tylko przy pierwszym razie miała podwyższoną temp. i złe wyniki ogólne moczu.
Kiedy kolejny raz małej wróciła się ta bakteria postanowiłam z nią walczyć (pomogły mi dziewczyny właśnie z tego forum). Wysłałam również wszystkie wyniki do lekarza Marka Górniaka, który napisał mi, że jeżeli nie ma żadnych zmian w zachowaniu dziecka i nie ma temp. to najwyraźniej bakteria ta jest na zewnątrz i wogóle by tego nie leczył. Dlatego też zaczęłam kąpać małą w nadmanganie potasu i suszyć pupcię suszarką - pomogło - jak dotąd ta bakteria nie wróciła. Zobaczymy co będzie dalej... dawałam również do picia herbatkę z żurawiny i po każdej kupce myłam małą Dermoklarem.
Jeżeli Twój syn zachowuje się normalnie - nie ma temp., ma apetyt, normalnie siusia to spróbuj tych sposobów o których pisałam.
Acha! Lekarz kazał mi równocześnie robić posiew moczu i badanie ogólne moczu. Jeżeli wychodziła bakteria, np. 10x4 a wyniki ogólne były dobre to wówczas nic nie należly robić.
Mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłam bo wiem co to cholerstwo znaczy.
Trzymam kciuki!!! :)

Odpowiedz do tematu