Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
pytanie do anestazjologa przeziębienie a operacja
Autor Wiadomość
Joasia510 
Asia

Wysłany: Sob 06 Paź, 2012 16:42   pytanie do anestazjologa przeziębienie a operacja

Mam pytanie !!! Mój 6-letni synek ma zaplanowaną operację spodziectwa na 12 października br. Od kilku tygodni był zdrowy, jednak dzisiaj /6.10/ obudził się z chrypką, ma lekki katar i rano mówił, że boli go troszkę gardło, kilka razy zakaszlał-suchy kaszel. Czy operacja będzie się mogła odbyć jeśli objawy przeziębienia nie ustąpią, czy ją od razu przełożyć. Czy to prawda, że na dwa tygodnie przed operację dziecko powinno być całkowicie zdrowe. Mieszkamy 350 km od Warszawy więc nie chcielibyśmy jechać tyle drogi, gdyby operacja nie miała się odbyć. Bardzo proszę o pilną odpowiedź.

+to ja 
to ja

Wysłany: Nie 02 Gru, 2012 23:55   

witam choć teraz to już ta informacja dla Pani nie ma znaczenia to jednak odpowiem ze do planowego zabiegu pacjent musi być zdrów tzn nie w trakcie , ani tez nie tuż po infekcji ,
czyli około 10 - 14 dni po infekcji powinno być wszystko OK-tak najczęściej sie przyjmuje
pozdrawiam
prosiłem o wszystko by cieszyć się Życiem dostałem Życie by cieszyć się wszystkim

paula92pw

Wysłany: Czw 11 Kwi, 2013 21:45   

Witam

Pisze tu bo jak kazda matka jestem zaniepokojona przed zabiegiem
mojego syna. W sierpniu tego roku bedzie miał ustalony termin.
O narkozie chyba wiem wystarczająco dużo dzięki odpowiedziom
Pana wyżej wymienione. :)
Bardziej jestem zaniepokojona personelem szpitala
(piła woj. Wielkopolskie szpital specjalistyczny puls) najbliższy inny znajduje
się dopiero w Poznaniu, my mieszkamy w Wałczu woj. Zach-Pom. Więc szpital
w Pile jest bliżej tylko 30 km. Ale najważniejsze jest dobro dziecka!
Moj syn bedzie miał zabieg ze znieczóleniem ogólnym i podczas niego bedzie
miał usuwane trzy rzeczy ( czy to wogóle możliwe?)
1. Wodniaki jąder
2. stulejka
3. Krótkie wędzidełko języka
Jakie powikłania mogą nastąpić po operacji tych rzeczy?
Na co powinnam uważać przed zabiegiem?
O co powinnam zapytać lekarza - chirurga dziecięego podczas kontroli,
ustalania daty zabiegu.

Lekarz chirurg dziecięcy prowadzący mojego syna albo jest konkretny
albo podchodzi do swojego zawodu z jakimś "dystansem" wizyta u niego
trwa 5 min łącznie z rozebraniem i ubraniem dziecka.

Aha zapomniałam powiedzieć że mój syn skończył właśnie rok.
Pozdrawiam serdecznie i liczę że będzie Pan mógł mi pomóc.
Kod:
[/fade]

+to ja 
to ja

Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013 00:25   

paula92pw napisał/a:
Witam

Pisze tu bo jak kazda matka jestem zaniepokojona przed zabiegiem
mojego syna. W sierpniu tego roku bedzie miał ustalony termin.
O narkozie chyba wiem wystarczająco dużo dzięki odpowiedziom
Pana wyżej wymienione. :)
Bardziej jestem zaniepokojona personelem szpitala
(piła woj. Wielkopolskie szpital specjalistyczny puls) najbliższy inny znajduje
się dopiero w Poznaniu, my mieszkamy w Wałczu woj. Zach-Pom. Więc szpital
w Pile jest bliżej tylko 30 km. Ale najważniejsze jest dobro dziecka!
Moj syn bedzie miał zabieg ze znieczóleniem ogólnym i podczas niego bedzie
miał usuwane trzy rzeczy ( czy to wogóle możliwe?)
1. Wodniaki jąder
2. stulejka
3. Krótkie wędzidełko języka
Jakie powikłania mogą nastąpić po operacji tych rzeczy?
Na co powinnam uważać przed zabiegiem?
O co powinnam zapytać lekarza - chirurga dziecięego podczas kontroli,
ustalania daty zabiegu.

Lekarz chirurg dziecięcy prowadzący mojego syna albo jest konkretny
albo podchodzi do swojego zawodu z jakimś "dystansem" wizyta u niego
trwa 5 min łącznie z rozebraniem i ubraniem dziecka.

Aha zapomniałam powiedzieć że mój syn skończył właśnie rok.
Pozdrawiam serdecznie i liczę że będzie Pan mógł mi pomóc.
Kod:
[/fade]

Witam Pania Czytałem Pani wpis ale doprawdy nie wiem czy własciwie zaadresowała Pani pyatanie. Odpowiem tak do azbiegu dziecko musi być zdrowe tzn nie w trakcie infekcji, i nie swiezo po infekcji, z aktualnymi badaniami i konsultacjami jesli sa jakies inne problemy zdrowotne 6 godzin bez karmienia i 4 godziny bez pojenia(woda herbatka) przed zabiegiem
a co do samego zabiegu - to decyzja chirurga ile naraz rzeczy chce zoperować. O mozliwe powikłąnia zwiazane z zabiegiem i na co nalezy zwracac uwage przed i po zabiegu prosze spytać chirurga
pozdrawiam
prosiłem o wszystko by cieszyć się Życiem dostałem Życie by cieszyć się wszystkim

mama miśka 

Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013 09:48   

Paulino, nie daj się namówić na wszystko naraz! Poza tym to jakaś bzdura, żeby u rocznego dziecka operacyjnie leczyć stulejkę. Podejrzewam, że u Twojego małego jest fizjologicznie przyrośnięty napletek. tak jak u większości chłopców w tym wieku. W Polsce jakiś czas temu zapanowała moda na odklejanie/zrywanie tego napletka, co po pierwsze: sprawia dziecku ból, po drugie: może prowadzić do powstania blizn, które wtórnie rzeczywiście doprowadzą do stulejki, po trzecie: jest nieskuteczne, bo napletek znów przyrasta. Zadzwoń do dra Czyża i porozmawiaj o tym!
Na temat wędzidełka się nie wypowiem jako ekspert, ale zapytam: jak to zostało zdiagnozowane? Twój synek ma kłopot z językiem?
Co do zabiegu "trzy w jednym", będzie tak: Twojego synka będzie bolało WSZYSTKO w kroczu: jąderka spuchnięte, siusiak obrzęknięty i jeść też nie będzie mógł, bo go będzie bolało. Pierwsze trzy dni po zabiegu będą dla niego okropne. Czy warto narażać dziecko na taki stres? ja bym tego nie robiła. Mój syn miał dwie rzeczy leczone operacyjnie, ale nie było mowy, żeby robić to za jednym razem.

mama miśka 

Wysłany: Pon 15 Kwi, 2013 09:51   

Paulino, mam pomysł: w czerwcu w okolicach Gniezna odbędzie się nasz zjazd. Będa na nim obecni NAJLEPSI lekarze w kraju: anestezjolog, urolodzy dziecięcy i nefrolog dziecięcy, którzy będą udzielać DARMOWYCH konsultacji. Przyjedźcie z synkiem. Dla dobra dziecka warto!

Odpowiedz do tematu