Uronef.pl
Serwis uronef.pl powstał z inicjatywy rodziców dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Naszym celem jest wspieranie, informowanie oraz propagowanie wiedzy o wadach i chorobach układu moczowego oraz możliwościach ich leczenia. Nie wchodzimy w kompetencje lekarzy, ale staramy się być uzupełnieniem i pomocą dla osób stykających się z chorobą układu moczowego dziecka. Jesteśmy miejscem niezależnym od ośrodków medycznych, natomiast wspierani wiedzą specjalistów działających non-profit dla naszych użytkowników.

Poprzedni temat «» Następny temat
II edycja konkursu plastyczno-literackiego dla dzieci
Autor Wiadomość
berem 

Wysłany: Wto 23 Kwi, 2013 21:13   II edycja konkursu plastyczno-literackiego dla dzieci

II edycja konkursu plastyczno-literackiego dla dzieci z ośrodków nefrologicznych w Polsce.

Rusza kolejna edycja konkursu „Ja i mój bohater” dla dzieci z oddziałów nefrologicznych. Konkurs jest organizowany przez Polskie Towarzystwo Nefrologii Dziecięcej i Stowarzyszenie Uronef – Nasze Dzieci.

W tym roku przewidziano podział na dwie kategorie wiekowe: 5-10 lat – konkurs na pracę plastyczną; 11-17 lat – konkurs na pracę literacką.
Każdy z ośrodków nefrologicznych biorących udział w konkursie otrzyma zestaw artykułów plastycznych. Następnie, uczestnicy konkursu przygotują samodzielnie wykonane prace na temat: „Ja i mój bohater – Za co go cenię? O czym chciałbym z nim porozmawiać?”. Podobnie, jak poprzednio, celem konkursu jest rozwijanie
u dzieci wyobraźni i wrażliwości estetycznej, poznanie sposobu postrzegania przez dzieci osób ważnych w ich życiu (czyli tzw. „bohaterów”) oraz chęć kształtowania wśród najmłodszych pozytywnego wizerunku samych siebie.
Prace konkursowe zostaną zaprezentowane podczas XII Ogólnopolskiej Konferencji Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej w Lublinie w dniach 23 - 25 maja 2013 r. Wyboru laureatów konkursu dokonają uczestnicy konferencji w drodze głosowania. W tym roku przewidziano również dodatkową nagrodę dla autora pracy, która zyska największą sympatię internautów na profilu Facebook Stowarzyszenia Uronef. Internauci będą mogli obejrzeć wszystkie zgłoszone do konkursu prace i zagłosować na swoich faworytów.

Prace konkursowe należy dostarczyć osobiście, e-mailem, drogą pocztową lub przesyłką kurierską najpóźniej do dnia 15 maja 2013 r. na adres:

Fleishman-Hillard sp. z.o.o.
ul. Duchnicka 3, 01-796 Warszawa
z dopiskiem na kopercie: „Konkurs Ja i mój bohater”

Do każdej pracy należy dołączyć formularz zgłoszeniowy wraz z oświadczeniem rodzica lub opiekuna prawnego dziecka. Prace bez oświadczenia nie będą brały udziału w konkursie.

Na uczestników czekają atrakcyjne narody :-)

Serdecznie zapraszamy!

Dodatkowych informacji udziela:
Katarzyna Morzycka
Kom: +48 601 593 785 |Tel: +48 22 663 00 81
Email: katarzyna.morzycka@fleishmaneurope.com

22_04_13_Plakat 297x420.pdf
Pobierz Plik ściągnięto 384 raz(y) 969,88 KB

FORMULARZ ZGŁOSZENIOW1.doc
Pobierz Plik ściągnięto 372 raz(y) 24,5 KB

REGULAMIN II EDYCJI KONKURSU.doc
Pobierz Plik ściągnięto 363 raz(y) 219 KB

berem 

Wysłany: Sob 25 Maj, 2013 09:27   

Wystartował konkurs "Ja i mój bohater"

84 prace plastyczne i literackie autorstwa dzieci przebywających na oddziałach nefrologicznych w całej Polsce bierze udział w drugiej edycji konkursu plastyczno – literackiego „Ja i mój bohater”. Jego organizatorami są Polskie Towarzystwo Nefrologii Dziecięcej oraz Stowarzyszenie Uronef – Nasze Dzieci.

Uczestnicy mieli za zadanie przygotowanie pracy plastycznej lub literackiej na temat: „Ja i mój bohater – Za co go cenię? O czym chciałbym z nim porozmawiać?”. Celem konkursu jest rozwijanie u dzieci wyobraźni i wrażliwości estetycznej, poznanie sposobu postrzegania osób ważnych w ich życiu (czyli tzw. „bohaterów”) oraz kształtowanie wśród nich pozytywnego wizerunku samych siebie.

Przez miesiąc nadesłano 84 prace, które od dziś mogą oglądać uczestnicy XII Ogólnopolskiej Konferencji Polskiego Towarzystwa Nefrologii Dziecięcej, która odbywa się w Lublinie. Zwycięzców konkursu drogą głosowania wybiorą pediatrzy i nefrolodzy dziecięcy z całego kraju, którzy uczestniczą w tym wydarzeniu.
Prace można również zobaczyć i skomentować na profilu Facebook Stowarzyszenia Uronef – Nasze Dzieci (Facebook/Uronef).

„Zainteresowanie konkursem przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania. Zgłosiło się dwukrotnie więcej uczestników niż w 2011 roku. Bardzo nas to cieszy. Jak widać, temat bohatera jest niezwykle ważny dla dzieci. Często obok postaci z bajek mali pacjenci rysowali lub opisywali rodziców i lekarzy, co świadczy
o tym, jak ważną rolę w ich życiu odgrywają ci, którzy są przy nich w ich chorobie” – mówi Dorota Różycka ze Stowarzyszenia Uronef – Nasze Dzieci.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 1 czerwca.

mama miśka 

Wysłany: Sob 25 Maj, 2013 21:09   

Proszę, wejdźcie na nasz profil na facebooku, obejrzyjcie prace i klikajcie "lubię to" przy pracach, które waszym zdaniem zasługują na uwagę. Udostępnijcie albumy na swoich profilach, namówcie znajomych na głosowanie. Zwycięzca plebiscytu zostanie uhonorowany nagrodą!!! Każde dziecko z pewnością ucieszy się, wiedząc, że jego prace obejrzało wiele osób z całej Polski, a może i z zagranicy. Dajmy dzieciom i młodzieży z oddziałów nefrologicznych trochę radości!!!

mama miśka 

Wysłany: Sob 01 Cze, 2013 15:04   

Drodzy uronefowicze! Informuję, że konkurs został rozstrzygnięty, wyniki zostały opublikowane na profilu FB Stowarzyszenia Uronef-Nasze Dzieci!

adlena 

Wysłany: Sro 24 Lip, 2013 12:36   

dzięki za dzielenie

nataliaow 

Wysłany: Czw 26 Lut, 2015 12:35   

Czy będzie kolejna edycja?

adamek99

Wysłany: Pon 13 Lip, 2015 18:19   

Właśnie- myślę,że jest to idea warta kontynuacji!

mts

Wysłany: Sro 01 Cze, 2016 10:34   

Moje dziecko ma 7 lat i jest bardzo utalentowane w kierunku artystycznym. Brało już udział w 3 konkursach i wszystkie 3 wygrała, zajmując pierwsze miejsce! Myślicie, że powinnam zapisać gdzieś córkę, żeby pogłębiała swój talent? Dodam, że ona uwielbia malować.

Odpowiedz do tematu