Obecny czas to
I Zjazd Uronef PDF Drukuj Email
Wpisał: Administrator   
27.08.2008.

SPRAWOZDANIE Z I ZJAZDU STOWARZYSZENIA URONEF - NASZE DZIECI

I Zjazd Stowarzyszenia Uronef -Nasze Dzieci odbył się w Łącku w ośrodku „Zacisze”,
w dniach 8-9.09.2007 r .Wzięli w nim udział członkowie i przyjaciele stowarzyszenia wraz z rodzinami, razem 33 osoby dorosłe i 21 dzieci.

Zjazd miał na celu integrację rodzin i przyjaciół stowarzyszenia, a także omówienie dotychczasowych osiągnięć i planów na przyszłość oraz szkolenie z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
Program zjazdu objął następujące wydarzenia:

Sobota
11.00 - otwarcie zjazdu, powitanie uczestników i gości,
11.15-12.00- dzieci z chorobami urologiczno-nefrologicznymi - problemy i radości, jakie nas spotykają,
12.00 - 13.00 - gry i zabawy integracyjne,
13.00 - 14.00 - obiad,
14.30 - 15.30 - dyskusja dotycząca Stowarzyszenia URONEF - sukcesy, problemy, perspektywy,
16.00 - 17.00 - przejazd kolejką, gry i zabawy,
17.30 - 18.30 - dyskoteka dla dzieci,
19.00 - 20.00 - kolacja,
20.00 - ognisko.

Niedziela
9.00- 10.30 śniadanie,
10.30 - 11.30 -"Podstawowe czynności resuscytacyjne" - wykład dr. Tomasza Jarymowicza,
12:30 - wpis do księgi pamiątkowej, zamknięcie zjazdu i pożegnanie uczestników.

Uczestnicy imprezy zakwaterowani byli w domkach kempingowych, do dyspozycji mieli stołówkę, świetlicę i plac zabaw dla dzieci.
W sobotę gościem Zjazdu był Pan Ireneusz Szkatulski - prezes Stowarzyszenia Osób Przewlekle Chorych z Chorobami Układu Moczowego "UROSTO". Przedstawił swoje stowarzyszenie i przybliżył sposoby pozyskiwania środków finansowych na cele, które przed sobą stawia (głównie jest to rehabilitacja - zakup piłek do ćwiczeń, wynajem sali, opłacenie rehabilitantów i lekarza). W czasie obrad nad przyszłością i przeszłością Stowarzyszenia Uronef poruszono m.in. problem praw pacjenta w szpitalu - rozdano plakaty opracowane przez Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej.
Z powodu integracyjnego charakteru zjazdu, a szczególnie ze względu na duża grupę dzieci, w programie znalazły się liczne atrakcje i rozrywki przygotowane specjalnie dla nich:
Jolanta Grabowska przygotowała oraz poprowadziła gry i zabawy na świeżym powietrzu, następnie uczestnicy zjazdu wzięli udział w przejażdżce kolejka turystyczną po okolicy.

Popołudniu natomiast Jolanta Grabowska zajęła dzieci i dorosłych zabawą, tańcami i konkursami w świetlicy: taniec robotów, taniec z balonami oraz malowanie twarzy sprawiły, że zarówno dzieci, jak i dorośli świetnie sie bawili. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomami i udekorowane medalami "za radość, serce, przyjaźń i magię dziecięcego postrzegania świata wniesioną wraz z uczestnictwem w I Zjeździe Stowarzyszenia Uronef-Nasze Dzieci". Tomaszowi Jarymowiczowi został wręczony dyplom członka honorowego stowarzyszenia. Tego samego wieczoru została zorganizowana loteria fantowa i aukcja. Wszystkie przedmioty zostały ofiarowane przez uczestników zjazdu i rozprowadzone wśród członków stowarzyszenia. Dochód w wysokości 1309 zł. zasilił konto stowarzyszenia i zostanie przeznaczony na cele statutowe.

Wieczorem uczestnicy zjazdu mogli się jeszcze raz zintegrować przy ognisku, pieczonych kiełbaskach i ziemniakach.

W niedzielę dr Tomasz Jarymowicz poprowadził wykład i ćwiczenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy w sytuacji nagłego zatrzymania krążenia i oddychania. Każdy uczestnik mógł na fantomie pod czujnym okiem fachowca przećwiczyć sztuczne oddychanie metodą „usta- usta” i masaż serca. Na zakończenie uczestnicy I Zjazdu Stowarzyszenia Uronef - Nasze Dzieci wpisali się do Księgi Pamiątkowej.

W czasie zjazdu uczestnicy mieli możliwość wymiany doświadczeń i informacji dotyczących chorób i wad układu moczowego, podzielenia sie swoimi przeżyciami, lękami, a także radościami. Oprócz oficjalnych obrad rodzice spotykali się w mniejszych grupach, przy okazji gier i zabaw, rozmawiali przy ognisku, na placu zabaw i w czasie posiłków. Zawiązały się miłe znajomości i przyjaźnie.

Nad organizacją i przebiegiem zjazdu czuwały Beata Remańska (berem) i Dorota Różycka (mama miśka). Opiekę nad sprawami finansowymi objęły Elżbieta Ratanow-Cybulska (ela.rc) i Lidia Dudek (Lidka1021). Zajęcia dla dzieci zostały poprowadzone przez pedagoga Jolę Grabowską (jusiagrę)pod czujnym okiem rodziców. Organizacją i prowadzeniem loterii oraz aukcji zajęły się Magdalena Jadczak (MAGDAKRAUSE) , Małgorzata Rola (kea380) i Małgorzata Jagielska (malgosia191).

Każdy z uczestników miał nieoceniony wkład w niezapomnianą atmosferę.
Do zobaczenia na II Zjeździe, mamy nadzieję, że jeszcze w większym gronie!

Sprawozdanie sporządzili
Sekretarz Małgorzata Jagielska
Rzecznik prasowy Dorota Różycka
Prezes Beata RemańskaZmieniony ( 09.11.2008. )
 
 
 
Powered by Joomla!
2018 Copyright by uronef.pl. All rights reserved.