Obecny czas to
Activity PDF Drukuj Email
Wpisał: berem   
14.02.2009.

Nie pozostaliśmy bierni:
  • w sprawie braku możliwości pozostawania z dzieckiem w godzinach nocnych w CZD.Problem został rozwiązany Dzięki Dyrektorowi dr n. med. Maciejowi Pirógowi, który poparł postulaty Stowarzyszenia Uronef - Nasze Dzieci <czytaj więcej> http://uronef.pl/forum/forum.php/6031.htm

 

  •  zabraliśmy głos w Konferencji z okazji Światowego Dnia Chorego. Pytania wysunięte przez członków Stowarzyszenia Uronef-Nasze Dzieci do Minister Zdrowia pani Ewy Kopacz:

1. Czy lekarz ma prawo wystawić rodzicom/opiekunom zwolnienie lekarskie na opiekę nad dzieckiem kiedy dziecko przebywa w szpitalu? (Rodzice spotykają się z odmową wystawienia takiego dokumentu, ponieważ lekarze argumentują, iż dziecko w szpitalu ma zapewnioną opiekę.)

2. Kwestia dotycząca zaopatrzenia w środki pomocnicze. Zgodnie z obowiązującymi uregulowaniami dzieci z wyłonioną stomią mają prawo do zaopatrzenia w sprzęt stomijny zgodnie z obowiązującym limitem. Rodzice dzieci zgłaszają postulat aby mogli zamiennie (w ramach obowiązującego limitu kwotowego) odbierać pieluchy. Sprzęt stomijny nie jest dostosowany do potrzeb noworodków i niemowląt – zbyt duże przylepce, delikatna skóra malutkich dzieci skłonna do podrażnień i odparzeń. Powszechnie w szpitalach rodzice uczeni są stosowania pieluch (pampersów) – taką metodę sugerują specjaliści z Centrum Zdrowia Dziecka i innych szpitali. Woreczki stomijne doradza się stosować u dzieci, które już chodzą (około rocznych). Niestety zgodnie z obowiązującymi uregulowaniami nie ma możliwości aby w ramach limitu kwotowego dopuścić taką zamianę. Zwracamy uwagę, iż miesięczny koszt zakupu pampersów dla dzieci z wyłonioną stomią jest bardzo wysoki – pampersy muszą być zmieniane bardzo często aby nie dopuścić do odparzeń skóry. Rodzice niemowląt w większości przypadków nie odbierają sprzętu stomijnego.
<czytaj więcej>:: http://uronef.pl/forum/forum.php/6096.htm

Zmieniony ( 13.04.2011. )
 
 
 
Powered by Joomla!
2018 Copyright by uronef.pl. All rights reserved.